Studio wokalne

Wszyscy artyści występujący na scenie i przed kamerą potrzebują pracy warsztatowej, tym bardziej dzieci, które nie mają za sobą szkół aktorskich i wielu godzin pracy z pedagogami. Zajęcia mają na celu usprawnienie warsztatu młodych artystów, otwarcie ich i zwiększenie ich świadomości na scenie. Młody wykonawca, który pracuje nad swoim warsztatem jest pewniejszy przed kamerą, mówi odważnie i wyraźnie, przywołanie i okazanie emocji jest dla niego czymś normalnym i nie stresuje go. To wszystko widać na scenie i w kamerze. W dzisiejszych czasach śpiewanie robi się bardzo popularne, dlatego warto śpiewać prawidłowo i świadomie. Połączenie umiejętności aktorskich i śpiewania to bardzo atrakcyjny zestaw, który otwiera znacznie szersze możliwości przed młodym wykonawcą. Tego typu zajęcia interdyscyplinarne, łączące ze sobą różne działania, rozwijają kreatywność, pewność siebie i poczucie własnej wartości młodych ludzi – czy trzeba czegoś więcej? Zapraszam wszystkich chętnych do rozpoczęcia pracy nad warsztatem wokalnym i aktorskim.

Zajęcia obejmują ćwiczenia emisyjne, oddechowe, artykulacyjne, dykcyjne, prace z mikrofonem, elementy ruchu scenicznego, praca nad opanowaniem tremy oraz dobór repertuaru. Istotnym elementem zajęć jest udział w przeglądach wokalnych i koncertach.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie i grupowo.

Anna Maria Adamiak

 

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka. Stale poszerzaj swój repertuar.  Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami. Tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami  napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami.

Jej sylwetkę przedstawił Jacek Chodorowski w książkach „Polscy śpiewacy” i „Bel canto w Krakowie”. Przeczytać o niej można także w „Korzeniach i skrzydłach” Grzegorza Sajóra.

W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World day of Knights w Grasse, we Francji. Jest ambasadorką Światowego Płomienia Przyjaźni .

Została wyróżniona Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – „Mimo Wszystko”.

Uhonorowana także została odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w 2014 r.

W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc” oraz nagrody Jupiter 2012 i 2014 przyznane za działalność artystyczną.

Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą.

Jest czynnie koncertującą solistką. W ostatnich latach występowała na wielu koncertach w kraju. Za granicą śpiewała w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie,  Węgrzech , Białorusi, Francji.

Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy. Jest także absolwentką Akademii Świętokrzyskiej, gdzie uzyskała wykształcenie w zakresie wychowania muzycznego. Odbyła  Podyplomowe Mistrzowskie Studia Wokalne oraz  Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni w Katedrze Kameralistyki  na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Podyplomowe Studia Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk.

Zajmuje się pedagogiką wokalną. Od 10 lat prowadzi, według autorskiego programu, studio wokalne. Prowadzi liczne kursy wokalne, Młodzież studiującą w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie uczy kultury słowa – emisji głosu. Jest asystentką Grażyny Barszczewskiej.