Marta Motyl –  pianino i akompaniament

Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Ognisku Muzycznym w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w Muzycznym Liceum ogólnokształcącym w Legnicy, a potem w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacji Muzycznej uzyskując dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Na tej samej uczelni ukończyła Podyplomowe Studia Muzykoterapii (z wynikiem celującym).

Doświadczenie i praca zawodowa.
1998 – 2000 pedagog fortepianu w Ognisku Muzycznym „ Allegro” we Wrocławiu.
2002 – 2003 praca z dziećmi w wieku przedszkolnym – muzykoterapia profilaktyczna, rytmika z elementami muzykoterapii – przypadki indywidualne.
Od 2003 – pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy dla Osób Chorujących Psychicznie jako instruktor terapii zajęciowej.
2008 – prowadzenie zespołu chóralnego w Zespole Szkół Gastronomicznych w Warszawie
2009 – kurs Tańców Integracyjnych organizowany przez Centrum Szkoleniowe „ Klanza”

Szkolenia:
2000 – 2011 szkolenia z zakresu muzykoterapii stosowanej, logorytmiki, psychologii muzyki, arteterapii, choreoterapii i neonatologii.
2000 – 2012 uczestnictwo w konferencjach naukowych organizowanych przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Muzykoterapeutów polskich, którego jest członkiem od 2003 roku.
2000 szkolenie z techniki Balinta.
2001 – 2002 dwustopniowy kurs metod antystresowych, relaksacji i technik wyobrażeniowych, przy Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
2007 – 2008 szkolenia i konferencje organizowane przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy „Stop – Klatka”.
2008 współorganizacja szkolenia z kreatywnego nauczania muzyki (przy fundacji FNOK)
2009 wystąpienie podczas konferencji w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

Działalność artystyczna
W latach 2000 – 2002 współpracowała z Operą Dolnośląską jako chórzystka w wstawieniach scenicznych i nagraniach telewizyjnych oper Verdi’ego, Orff’a, Moniuszki, Brocka/Williamsa. Brała udział w Letnich Festiwalach Operowych na terenie Niemiec.
Od kilku lat działa w Chórze Warszawskim (dawniej Chór Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna) przy Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna w Warszawie, pod dyrekcją Richarda Berkeley’a. W 2011 zespół wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „ Varsovia Cantat” organizowanym przez Stowarzyszenie Śpiewacze Harfa, debiutując otrzymał III nagrodę.