Ewa Jakowicz-Tabęcka – skrzypce

Ewa Jakowicz-Tabęcka urodziła się w 1975 r. w Warszawie. W 1994 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. K. Szymanowskiego w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny, a następnie w 1999 r. Akademię Muzyczną im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w klasie prof. Julii Jakimowicz-Jakowicz.

Jako dziecko wielokrotnie występowała z rodzicami i bratem podczas koncertów rodzinnych w wielu miastach Polski.
W czasie studiów rozpoczęła współpracę z Polską Orkiestrą Radiową, orkiestrą Camerata Academia oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia. Miała okazję grać z tymi zespołami w różnych miastach Polski i za granicą (Niemcy, Francja, Belgia, Irlandia, Szwajcaria, Japonia), a także pracować z takimi artystami, jak: Jerzy Maksymiuk, Mścisław Roztropowicz, Krzysztof Penderecki, Jan Krenz, Agnieszka Duczmal, Martha Argerich i in.

Jako członkini zespołów kameralnych (trio fortepianowe, kwartet smyczkowy) i orkiestr brała udział w wielu kursach i festiwalach muzycznych, m.in. w Szwecji, Szwajcarii oraz w Polsce: w Żaganiu i Łańcucie.
Obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną, a także wychowuje trójkę “muzykalnych” dzieci (fortepian, flet i klarnet…).