Sabina Bury – nauczyciel fortepianu

W roku 2018 ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Janusza Olejniczaka i dr. Radosława Sobczaka, uzyskując dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem. W 2016 roku w ramach programu Erasmus odbyła roczne studia w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie prof. Huberta Rutkowskiego. W 2017 roku otrzymała od Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, prof. Klaudiusza Barana Stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów uczelni.

Jest laureatką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do jej największych sukcesów można zaliczyć VI nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w 2017 roku, Grand Prix oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina na polsko-niemieckim konkursie pianistycznym w Görlitz w 2012 roku oraz wiele innych.

Miała okazję współpracować z wybitnymi pianistami i pedagogami takimi jak Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Tatiana Shebanova, Georg Steinschaden, Józef Stompel, Philippe Giusiano, Vincenzo Balzani, Dmitri Alexeev, biorąc udział w licznych kursach fortepianowych w kraju i za granicą.