Przemysław Zaręba – fortepian 

Nauczyciel gry na fortepianie, pianista i kompozytor urodzony w 1996 roku w Rzeszowie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasach prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr hab. Agnieszki Przemyk -Bryły (prof. UMFC). Studiował również na sztokholmskim Kungliga Musikhögskolan w klasie prof. Andersa Kilströma. W latach 2021-2023 prowadził klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie.

Jako solista oraz kameralista występował zarówno w kraju, jak i zagranicą (m.in. Chiny, Szwecja, Ukraina). Jest laureatem konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in. Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego (3. miejsce) w 2012 roku. W 2015 r. wykonał Koncert fortepianowy b-moll op. 23 Piotra Czajkowskiego z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Promował muzykę polskich kompozytorów wykonując recital w chińskim Fangchenggang, a także podczas polsko-koreańskiego festiwalu muzycznego w Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie. Jego nagranie pieśni Noskowskiego zostało wyemitowane na antenie Polskiego Radia. W latach nauki rozwijał się wokalnie jako chórzysta, najpierw jako członek chóru Pueri Cantores Resovienses, a w trakcie studiów występując z Chórem Kameralnym UMFC. Jako członek tego drugiego występował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w operze Piotra Czajkowskiego „Eugeniusz Oniegin”.

Aktualnie rozwija się artystycznie jako kompozytor, pisząc muzykę ilustracyjną do niewielkich produkcji filmowych oraz komponując dla przyjemności.